
Přejeme všem krásné Vánoce

Vánoční laťka 2025
Tradiční závod Vánoční laťka jsme i letos uspořádali ve spolupráci se Základní školou Dany a Emila Zátopkových. Do tělocvičny dorazily nejen děti z místních škol, ale také závodníci z několika sportovních klubů z Moravy, což dodalo akci krásný soutěžní náboj a vysokou sportovní úroveň.
V kategorii mladších žáků zazářil Jonáš Sajdok, který ve finálovém kole přelétl laťku ve výšce 154 cm a vybojoval skvělou stříbrnou medaili ! 

Na třetím místě se umístil třinecký závodník ze ZŠ Slezská Jonáš Cieslar, který rovněž zdolal 154 cm, avšak s jiným zápisem.
Mezi žáky si velmi dobře vedl Dominik Klar ze Základní školy Dany a Emila Zátopkových. Výkonem 166 cm si zajistil dělené druhé místo.
V kategorii mladších žákyň a žákyň se o zlaté medaile pro Základní školu Heyrovského postaraly Sára Dudová a Gabriela Sovová.
Po celou dobu panovala v tělocvičně výborná atmosféra – děti povzbuzovaly své spolužáky i soupeře z jiných škol a klubů.
Po skončení závodu proběhlo slavnostní vyhlášení, během něhož si všichni úspěšní závodníci převzali medaile, diplomy a drobné odměny.
Děkujeme všem účastníkům, trenérům, učitelům rozhodčím za skvělou spolupráci a atmosféru. Už teď se těšíme na další ročník Vánoční laťky!
Mikulášská návštěva
Oddíl atletiky měl v uplynulých dnech výjimečnou návštěvu – Mikuláše, čerta a anděla ! Děti společně sportovaly, ukázaly svou šikovnost a odnesly si spoustu radosti i krásných zážitků. Spokojená byla i mikulášská trojice, které se akce velmi líbila. ![]()
![]()
![]()
![]()

Mistrovství České republiky v přespolním běhu
Marek Chrascina proměnil své bohaté závodní zkušenosti v bronzovou medaili na Mistrovství České republiky v přespolním běhu.

V rozbahněném terénu na sedmikilometrové trati bojoval až do posledních metrů a souboj o medaili zvládl na výbornou. Moc gratulujeme! 
Také letos startovalo ve všech kategoriích mnoho dětí, takže nebylo jednoduché se v náročných podmínkách prosadit.
Mezi mladšími žákyněmi si skvěle vedla Magda Bieleszová, které jen pár metrů před cílem uniklo třetí místo. Po dvou kilometrech tak vybojovala krásné čtvrté místo.
Na předních pozicích se dlouho držela i Tereza Lysková v závodě žákyň na 3 km. V závěrečném kole však soupeřky měly o něco více sil, a tak Terezka doběhla na solidním 8. místě.
Všech 13 našich statečných závodníků nám udělalo obrovskou radost svou bojovností. Děkujeme za každý metr, kterým jste reprezentovali náš oddíl! 

M MaS v přespolním běhu
Parádně to rozběhli mladší žákyně, které jako tým si doběhly rovnou pro zlatou medaili !
Zlaté byly také naše, rychlé, starší žákyně.
A další zlatá, týmová medaile patřila našim dorostenkám. 
Mezi chlapci si stříbrnou medaili vybojovali starší žáci a bronz v týmu si převzali na stupních vítězů i dorostenci.
V individuálním závodě děvčat mini přípravek vyhrála na trati 600 m Barbora Bieleszová.
Kilometrovou trať mezi děvčaty z přípravek zaběhla výborně na druhém místě Ema Labojová.
Mladší žákyně běžely již 2 km trať a pro vítězství cílovou rovinkou si jasně proběhla Magdaléna Bieleszová.
David Kluz si fantastickým finišem vybojoval zaslouženou zlatou medaili a stal se Mistrem Moravy a Slezska mezi mladšími žáky. 
Na žactvo čekaly již 3 kilometrové okruhy. Mezi žákyněmi se Mistryní Moravy a Slezska stala Tereza Lysková.
Za ní jen kousek doběhla na stříbrné pozici Klára Trubecká. 
Závěrem si obrovskou pochvalu zaslouží všichni, kteří bojovali pro tým. Obzvláště T,i co větší část tréninku věnují technikám a nebáli se této náročné běžecké zkoušky a pomohli tak svému týmu. Těmito statečnými byli Matyáš Klaput a Terezka Krainová ! Děkujeme

Všem moc děkujeme za krásnou reprezentaci oddílu ! 

Další články...
- Skvělá družstva nejmladších členů oddílu.
- Vít Wiszczor má bronz z M ČR žactva.
- I. Liga mužů a žen zachráněna.
- Lenka Trombíková má zlato !
- Max.obsazenost členů v oddíle
- M ČR dorostenců juniorů na dráze, Ostrava 21.-22.6.
- M MaS mladší žactvo
- Změna vstupu na stadion
- M MaS žactva v Břeclavi.
- M MaS na dráze, Zlín










