• Demo
  • Demo
  • Demo

Nikodem Mitrenga zlato a bronz z MČR !

Napsal správce.

Nikodem Mitrenga se stal Mistrem ČR v běhu 2000 m př, bronzovou medaili získal  v závodě na 3 000 m.
 
19.-20.6. MČR juniorů a dorostenců v Kladně
 
Na kladenském Sletišti se o tomto víkendu konalo Mistrovství České republiky juniorů a dorostu na dráze. Závodům vládly tropické teploty, které ve stínu dosahovaly 34 stupňů, ovšem na rozžhavené dráze to bylo mnohem více. V obou dnech probíhaly disciplíny po celý den, všichni naši závodníci zvládli své disciplíny v tomto náročném počasí ve zdraví.
Prvním naším závodníkem, který v sobotu nastoupil na závod 100 m byl Filip Morcinek, cílem proběhl v čase 11,66 s, do finálového běhu se však nedostal. Po něm odhodlaně do soutěže v hodu kladivem nastoupil Tomáš Bruk, kterému se bohužel nepodařilo hodit ani jediný měřený pokus.
Na startu 800 m nás reprezentoval František Bojko a František Szkatula. František Bojko doběhl do cíle v čase 2:08,87, tento čas na postup do finále nestačil. Františkovi Szkatulovi se podařilo ze svého rozběhu postoupit do finálového závodu a časem 2:00,45 vybojoval 5. místo na MČR. Zina Pindorová závodila v sobotu na 100 m př., časem 14.95 s byla ve svém rozběhu čtvrtá, avšak do finále závodu nepostoupila. Hanka Bruková nás reprezentovala v hodu kladivem a svým nejlepším letošním výkonem 45,60 m obsadila 6. místo na MČR. V závodě 400 m dorostenek proběhla cílem Tereza Sikorová v čase 60,83 s, na finálový běh tento výkon také bohužel nestačil. Již ve velmi rozehřátém sobotním odpoledni závodil v trojskoku Daniel Brzuchanski , který svým osobním rekordem 12,55 m vybojoval 12. místo na MČR. Na rozžhaveném tartanu pokračoval závod na 300 m př, kde jsme měli Vojtěcha Szczerbu a opět Zinu Pindorovou. Vojta Szczerba přes překážky doběhl v čase 42,06 s, do finálového běhu se neprobojoval. Na této trati se to povedlo Zině, která se dostala do finále B, bohužel čas 44,59 s na medailové umístění nestačil. Nikodem Mitrenga vítězně běžel na trati 2000 m př, do cíle doběhl v čase 6.10,76 min a stal se tímto výkonem Mistrem České republiky mezi dorostenci ! Na závodní trati pro juniory 3000 m př zastupoval oddíl Andrzej Waclawik, časem 11.15,83 min. se umístil na celkovém 13. místě na MČR.
V neděli na start 3 000 m se postavila Karolína Sasynová, která bohužel vzhledem ke svému zranění svůj závod dvě kola před cílem nedokončila. Hned po Karolíně ve stejném závodě mezi dorostenci běžel opět Nikodem Mitrenga. Nikodem 3000 m zaběhl v osobním rekordu 9:03, 55 a tímto výkonem bral bronzovou medaili na MČR ! Odpoledne v závodě 200 m nastoupil Vítek Holub, který se časem 23,03 s do finálového běhu bohužel neprobojoval. V hodu oštěpem mezi juniory nás reprezentoval Ondřej Jakubík, oštěp mu dolétl do vzdálenosti 50,92 m a tímto výkonem se umístil na 13. místě MČR.
Třešničkou na dortu a velmi dobrý výkon předvedli v závěru mistrovství chlapci ve štafetě 4 x 400 m. Štafeta ve složení Nikodem Mitrenga, Vojtěch Szczerba, František Szkatula a Vítek Holub jen o 13 setin zůstala za třetím místem !
Nikodemu Mitrengovi a jeho trenérovi Kamilu Lubojackému gratulujeme k titulu Mistra České republiky v běhu na 2000 m př.
Všem ostatním třineckým závodníkům také velmi gratulujeme k účasti na MČR a především děkujeme za jejich odhodlání podat co nejlepší výkon ! Jejich trenérům děkujeme za přípravu !
 
 
 

                     

 

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 558 993 324