• Demo

11.4. proběhlo v Táboře MČR v přespolním běhu.

Napsal správce.

Nikodem Mitrenga vybojoval stříbrnou medaili !

Český atletický svaz získal výjimku na pořádání MČR v přespolním běhu pro žactvo a dorost. V Táboře se tak mohl uskutečnit první letošní, venkovní závod pro žactvo a dorost. Počasí bylo slunečné, teplota okolo 19°C. Trať byla rovinatá s terénními vlnami, s velkým množstvím ostrých zatáček. Povrch tratě byl suchý a tvrdý. Běžci závodili na kilometrovém okruhu.

V kategorii mladšího žactva nás zastupoval Vojtěch Kulich. Délka jeho tratě byla 2 km. Vojta po prvním kilometrovém kole probíhal cílem v průběžném pořadí na desátém místě, v druhém kole se Vojtovi podařilo zrychlit, a tak vybojoval skvělé konečné 7. místo !

Závod starších žaček měl  startujících  107 děvčat !  Velký, dlouhý had závodnic se klikatil po trati, obzvláště v těch ostrých zatáčkách to muselo být pro děvčata nepříjemné. Úplně poprvé se na svůj závod a to rovnou na MČR postavily na start  Michaela Čmielová a Kateřina Pilchová. Obě děvčata trénují teprve necelý rok v běžecké skupině v Jablunkově a vzhledem k tomu, že v zimním období pilně trénovaly, dostaly příležitost se zúčastnit tohoto závodu. Děvčata  závodily na trati o délce 3 km, čekaly je tak 3 okruhy. V obrovské konkurenci největší závodní kategorie Michaela Čmielová po prvním kole byla průběžně na osmnáctém místě a do cíle doběhla k velké radosti obou trenérů na výborném, celkovém 14. místě ! Kateřina Pilchová se držela v tomto velkém startovním poli statečně, posouvala se stále dopředu před své soupeřky  a i o konečné 39. místo bojovala s urputností do posledních metrů do cíle.

Po závodu starších žákyň  byl na řadě závod starších žáků, kteří také běželi 3 km. Zde se na start za náš oddíl postavili Vojtěch Turek a Szymon Mitrenga. Závod se rozběhl velmi rychle, Vojtěch Turek se dlouho držel v první pětce, později se oddělil a síly mu pomalu slábly, a tak z toho bylo pro Vojtu nakonec celkové 22. pořadí. O další překvapení pro trenéry se postaral Szymon Mitrenga, pro kterého to byl také první závod na MČR.  Szymon startoval ze zadních pozic, velice jistě a rychle předbíhal své soupeře. Po prvním okruhu probíhal cílem  průběžně na patnáctém místě, ovšem tempo stále zvyšoval a bylo z toho nakonec neuvěřitelné 7. místo !

Následoval dorostenecký závod o délce trati 4 km.  Mezi favority se na start zařadil Nikodem  Mitrenga a František Szkatula. Také dorostenci své síly nešetřili. Od prvních metrů běželi naplno. Nikodem s Frantou se po startu oba drželi v první pětce a závod tak společně táhli, bohužel Frantovi, závodníkovi, který na dráze běhá výborně 800m, síly dlouho nevydržely a skončil celkově na 44. místě. Po té co Franta Nikiho na předních pozicích opustil, Niki se držel stále v první trojce. Závod to byl opravdu rychlý, první trojka běžela naplno, zdálo se, že nikdo netaktizuje, ale kluci chtěli setřást za každou cenu své soupeře, proto se  v té rychlosti  stále měnilo jejich pořadí. Ostré zatáčky vybírali v tom nejrychlejším tempu a situace, kdo získá jakou  medaili se stále měnila. Nikimu se nakonec pár metrů před cílem podařilo získat cennou stříbrnou  medaili !

Všem našim závodníkům gratulujeme k jejich celkovému umístění. Všichni v závodě statečně bojovali naplno o každý metr a tak výborně reprezentovali náš oddíl ! Trenérům Kamilu Lubojackému a Kamilu Sasynovi děkujeme za jejich velmi dobrou přípravu.