• Demo

M ČR v hale dorostenců a juniorů 6. – 7. 3. 2021 v Ostravě.

Napsal správce.

Karolína Sasynová získala zlatou medaili, Nikodem Mitrenga stříbrnou !

Nikodem Mitrenga se v sobotu 6.3. postavil na trať 3000 m mezi dorostenci a ve velmi pěkně rozběhnutém, tempovém závodě, vybojoval  ve svém novém,  výrazně lepším osobním rekordu na této trati,  stříbrnou medaili časem 9:03,76 min ! Pro Nikodema je to jeho první medaile z MČR, proto si zaslouží velkou gratulaci a pochvalu za svou píli v tréninku, vytrvalost a bojovnost v závodě.

Karolína Sasynová  v neděli nastoupila na závod 1500 m. První polovinu závodu běžela za svou soupeřkou Natalií Hluší, ovšem ve chvíli, kdy nastoupila Karolína do vedoucí pozice, začala zrychlovat a do cíle doběhla v čase 4:36,86 a získala tak zlatou medaili v kategorii juniorek na této trati.

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci bylo příjemným překvapením, když jsme se dozvěděli, že se bude konat Mistrovství ČR v hale. Ovšem vzápětí jsme si  uvědomili, že vzhledem k tomu, že dorostenci a junioři nedostali  žádnou příležitost jak závodit letos v hale a získat tak řádnou nominaci pro účast nebo si jen svou disciplínu vyzkoušet před tak velkým závodem, nebudou to mít rovnou naostro v závodě vůbec lehké. Také vzhledem k tomu, že většina z těch, kteří závodila v technických disciplínách, měli tréninkovou přípravu pouze venku, v chladu, proto neměli odpovídající podmínky se na své závody řádně připravit. Na startovní listinu se také nedostali Ti, kteří by za loňským podmínek účasti v hale, by se jinak měli možnost řádně nominovat k závodu. Tréninkové podmínky neměli všichni stejné, tato obtížná situace nepřidávala na jistotě provedení výkonu, a proto skutečný obdiv a pochvalu si zaslouží všichni z našeho oddílu, kteří sice nedosáhli výsledků, na které jsou zvyklí, ale byli připraveni  přes všechny tyto překážky závodit.

V sobotu kromě Nikodema Mitrengy závodila také Zina Pindorová na trati 60m př., Zině bohužel postup do finále nevyšel.  Na trati 800 m se postup do nedělního finálového závodu  povedl Tereze Sikorové s časem 2:20,62 a Františkovi  Szkatulovi s časem 2:01,31.

V neděli svou halovou premiéru mezi dorostenci  měl  Vítek  Holub, který ve skoku dalekém svým halovým  osobním rekordem 6,10 m obsadil celkové 10. místo. Vítek  běžel  také na trati 200m, bohužel čas 24,31 s na postup do finále nestačil. Ve finálovém souboji na  800 m překvapil svým výkonem František Szkatula, který poprvé zaběhl čas pod dvě minuty 1:59,16 a umístil se na celkovém 5. místě. Také Terezka Sikorová ve finále osmistovky si vedla velmi pěkně, své tempo zvyšovala a díky svému zrychlení a bojovnosti vybojovala také velmi krásné celkové 5. místo.

Všem  děkujeme za reprezentaci oddílu a přejeme hodně sil do další přípravy !