• Demo
  • Demo
  • Demo

Leden v oddíle aneb „ Lednová výzva“ opět bavila děti i rodiče.

Napsal správce.

První měsíc v tomto roce máme již za sebou a přesto, že stále podmínky pro trénování nejsou příznivé, opět jsme se semkli a společně hledali řešení „ jak na to „.

Po úspěchu Listopadové výzvy byla opět napříč celým oddílem pro všechny jeho členy vyhlášena Lednová výzva  *Cestou necestou po modré a žluté z Tyry Hájenka na Ostrý. * Zapojili se všichni členové od nejmenších po nejstarší, ovšem tentokráte nás opravdu překvapilo, komu se podařilo zdolat výzvu jako prvnímu !  Ihned po vyhlášení výzvy totiž napadlo velké množství sněhu a tak se pravděpodobně výzva stala opravdovým lákadlem i pro ty nejlepší z našeho oddílu. Zvládnout náročný terén do kopce, ve sněhových závějích po kolena, postupně najít čtyři indicie a vyluštit tajenku se jako prvnímu podařilo našemu nejlepšímu běžci do vrchu Markovi Chrascinovi ! Po něm už následovala spousta hezkých, vtipných fotografií ostatních účastníků výzvy.

Oddíly přípravek se zapojily do projektu Českého atletického svazu – Atletika pro rodinu a do 15. 2. soutěží nejen děti ale i trenéři s ostatními oddíly v České republice, kdo nejvíc ujde nebo zaběhne kilometrů. Tři nejlepší oddíly vyhrávají účast maskota na tréninku a nějaké drobné odměny, tak doufejme, že se nám to povede ! K  této výzvě přidaly paní trenérky přípravkám tip na prohlídku „ Třineckých laviček „, které svým příběhem mají motivovat děti k nachození kilometrů. Děti z přípravek dále ještě také plnily výzvy svých trenérů týkající se splnění daného počtu jednotlivých cviků, které jim byly zadány. Nutno uznat, že ty nejmenší jsme v lednu opravdu nešetřili a proto si zaslouží velkou pochvalu !

Tréninkové skupiny žactva opět plnily distanční plány svých trenérů ať už doma , v přírodě nebo na dráze. Dráhu nám v lednu krásně zasněžilo, přesto se nám podařilo udržet pro trénink poslední dráhu a rovinku vždy připravenou. Naši zkušenější závodníci a závodnice z  dorostu a  juniorů  ani v mrazivých podmínkách nezaháleli a venku, v přírodě a na dráze také plnili své náročné tréninkové plány.

 I přes tuto nelehkou situaci ve sportu se podařilo Českému atletickému svazu vyjednat podmínky pro uspořádání Halové ligy mužů a žen. Bohužel značně omezený počet účastníků nedává prostor se účastnit i těm z našeho oddílu, kteří by i jinak za obvyklé situace mohli v hale závodit a předvést pěkné výkony ve svých disciplínách. Přesto se z našeho oddílu podařilo dostat na startovní listinu Báře Sajdokové, která v prvním kole Halové ligy 23.1. v Praze vyhrála ve skoku vysokém výkonem 182 cm.. V druhém kole 30.1. se na startovní listinu podařilo dostat Karolíně Sasynové. Karolína běžela na trati 1 500 m a umístila se na druhém místě s časem 4:30,36 min.

Situace se soutěžemi se vyvíjí postupně, na únor je v plánu také Halová Liga dorostenců a juniorů, zatím se stále čeká na udělení vyjímky ze zákazu konání hromadných akcí. Pro žactvo se bohužel závody v hale vůbec neuskuteční, nejbližší závod mají M ČR v přespolním běhu  27.3. v Táboře, kterému v našem kraji předchází 13.3. M MaS v přespolním běhu ve Frýdku Místku.

Pevně doufáme, že se situace s nadcházejícím jarem zlepší  a všem přejeme pevné zdraví, trenérům a dětem hodně elánu a pevnou vůli vše zvládnout, pohybu zdar !

AO TJ TŽ Třinec

 

 

                     

 

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 558 993 324