• Demo
  • Demo

Karolína Sasynová získala dvě zlaté medaile na MČR.

Napsal správce.

5. - 6. 9. 2020 proběhlo v Ostravě MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY  v kat. dorostu a juniorech. Sobota byla teplá a slunečná a všichni závodníci si tak mohli užít krásnou atmosféru, kterou vítkovický stadion zajišťuje svým kvalitním zázemím a výbornou organizací všech závodů, které pořádá.

Karolína Sasynová hned  první závodní den po taktickém boji získala na trati 1500 m zlatou medaili s časem 4:34,78. Druhý den v neděli ji čekal náročný závod na trati 3000 m, kde po okamžiku, kdy dokázala stáhnout náskok vedoucí dvojice a zvýšit rychlost v posledním kilometru se jí podařilo nečekaně získat i druhou zlatou medaili v osobní rekordu na této trati 9:40,48 min.

V sobotu se i ostatním našim závodníkům dařilo výborně. Hanka Bruková v hodu kladivem výkonem 42,55 m  získala 6. místo, Nikodem Mitrenga  vybojoval na trati 2000 m př . 6. místo 6:20,98, Klárka Teofilová v trojskoku získala 9. místo výkonem 11,39 m  a také  Andrzej Waclawik na trati 2000 m př. vybojoval v osobním rekordu sympatické 16. místo v čase 6:56,70. Do finále na 300 m př postoupila  následující den Zina Pindorová. V neděli se na běžecké závody po ránu opravdu ochladilo, běžce potrápil dokonce vytrvalý déšť, který však naštěstí později ustával. Ovšem zdá se, že našim běžcům toto počasí vyhovovalo a v běžeckých závodech padaly osobní rekordy jeden za druhým. A tak  Nikodem Mitrenga zaběhl další  6. místo v závodě 3000 m v osobním rekordu časem 9:06,32. Marek Krišica zaběhl v závodě 5000 m  rovněž svůj osobní rekord 15:52,56 a také skončil na 6. místě . Zina Pindorová teprve prvním rokem dorostenka ve finále 300 m př vybojovala skvělé 4. místo časem 44,20.  Téměř všichni naši závodníci se vešli ve svých disciplínách do první desítky, což je pro třineckou atletiku v celorepublikové konkurenci fantastický úspěch. Závodníkům děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu  a trenérům děkujeme za jejich příppavu !

• Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.