• Demo
  • Demo
  • Demo

Vrchaři odcestovali na MS v Argentině

Napsal správce.

V neděli odcestovala z pražského Letiště Václava Havla početná česká výprava, která nás bude 15.-16. listopadu reprezentovat na mistrovství světa v běhu do vrchu a světovém šampionátu v horském maratonu, které hostí argentinská Villa la Angostura a kde nebudou chybět ani naši třinečtí vrchaři Marek Charascina a Tomáš Lichý

V pátek 15. listopadu proběhnou závody v rámci 35. mistrovství světa v běhu do vrchu, kde nás bude reprezentovat šestnáct běžců. Nejspíš největší nadějí českého týmu bude Barbora Havlíčková, která před několika měsíci vybojovala ve švýcarském Zermattu titul juniorské mistryně Evropy. Spolu s ní se v této kategorii postaví na start její kolegyně z družstva, které obsadilo na stejném šampionátu čtvrté místo Alena Matějáková (13. na ME) a Gabriela Veigertová (20. na ME). Sestavu juniorek pak ještě doplňuje Anežka Ševčíková.

Kostru ženského týmu tvoří vítězka nominačního závodu na Zadově Adéla Stránská, devatenáctá z mistrovství Evropy v Zermattu Tereza Hrochová, velezkušená vrchařka Pavla Schorná-Matyášová a Hana Švestková Stružková.

Leaderem mužské sestavy je jedenadvacátý muž letošního evropského šampionátu a vítěz kvalifikačního závodu Jan Janů, kterého doplňuje dvojice mužů, kteří se v letní sezóně specializují na stýpl Marek Chrascina a Jáchym Kovář. Čtvrtým do party je Tomáš Lichý.

Družstvo juniorů nastoupí ve složení Benjamin Vrbovský, Borek Požár, Ondřej Volák a David Bílek.

(https://www.atletika.cz/aktuality/vrchari-nabrali-smer-ms/)

 

 

 

                     

 

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 558 993 324