• Demo
  • Demo

Mistrovství Evropy a třinečtí atleti

Napsal správce.

1. část atletické sezóny prázdninami neskončila, ba naopak mohli jsme sledovat ty nejdůležitější závody, které čekaly a čekají naše atlety. Začneme ME v běhu do vrchu, kam se nominoval Marek Chrascina. Ten se ale nominoval i na ME do 23 let na 3000m překážek, a jelikož byly závody blízko u sebe musel zvolit jednu z variant a to dráhu. Z toho profitoval Tomáš Lichý, který jako první náhradník obsadil jeho místo. Do Švýcarského Zermattu se podíval tedy právě on. Na 6-ti kilometrové trati se představilo téměř 80 závodníků a Tomáš obsadil 32 příčku. z celkem 18-ti štafet pak Češi obsadili sedmé místo.

ME U23 se konalo ve Švédském Gavle. Nominovali se zde hned 2 třinečtí atleti. Marek Chrascina na zmíněných 3000m překážek a Aneta Chlebiková na 5000m. Marek absolvoval rozběhy. Čas 9:10, 51 s, což je o 8s horší od osobního rekordu, nestačil na postup do finále. I tak to bylo Markovo první vystoupení na vrcholné akci na dráze a zkušenosti tímto získané se budou určitě hodit. Aneta Chlebiková opět posunula svůj a oddílový rekord na 5000m. Aneta běžela rovnou finále. "Od začátku jsem se pohybovala na chvostě, holky to hodně přepálily. První kilometr byl za 3:09 a na takové tempo nejsem zvyklá. Druhý kilometr se pak hodně zpomalilo a mě se podařilo dostat na přední pozice. Bohužel poslední osmistovku do cíle mi už došlo" sdělila po závodě Aneta. Čas 16:09,77 s je opět vylepšení osobního rekordu a momentální cíl Anety je pokořit čas 16minut.

Všem moc gratulujeme, děláte třineckému oddílu a TJ jenom radost.

• Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.