• Demo
  • Demo

Olympiáda mládeže a bronzový Vojtěch Turek na 800m

Napsal správce.

Vše začalo 23.6. a v tuto dobu ještě probíhá. 9. letní Olympiáda dětí a mládeže v Liberci (atletika v Jablonci nad Nisou) končí 28.6.  Sešli se zde nejlepší výběry všech krajů, za které také závodníci bojovali. Atletika byla na pořadu první 3 dny a vidět jsme mohli 5 třineckých atletů. Za děvčata to byla Kateřina Mendreková a Tereza Sikorová na 800m. Mladší žákyni Katce se rozběh, i před velice slušný čas nepovedl a do, velmi nabitého, finále se nepodívala. Tereza Sikorová si na 800m vytvořila dokonce osobní rekord 2:20,10s, ale ani toto na finále starších žákyň nestačilo. Třetí žákyní byla mladší Sabina Svobodová. Ta se blýskla v technických disciplinách dálce a výšce. V obou případech se probojovala do finále, kde skončila ve výšce 10. a v dálce na 9. místě. V tak nabité republikové konkurenci se jedná o krásný výsledek.

Chlapci se v Jablonci předvedli ve skvělém světle. Vojtěch Turek a Filip Bohm se utkali v soutěži skoku do dálky mladšího žactva a oba předvedli skvělé výkony zejména v kvalifikaci. Votěch Turek větrných 564cm a Filip Bohm poprvé pokořil 5m a to regulerních 502cm. Ve finále to byla spíše větrná loterie. Vojtových 535 a 5. místo a Filipových 489 a 8. místo jsou rovněž chválihodné výsledky.

Ve finále dálky byla na Vojtovi patrná únáva. Bylo to totiž po absolvování dvou 800m tratí. Kvalifikace a finále. V kvalifikaci si Vojta počínal velmi dobře a až mazáckým stylem s přehledem postoupil, s asi o 8 vteřin vylepšeným osobním rekordem, do finále. Zde byli 3 borci s téměř stejným časem z kvalifikace a až do poslední stovky nebylo o medailích rozhodnutu. Vojta se nakonec radoval z bronzové medaile, kterou si přiveze z velice prestižního celorepublikového závodu, který sleduje i Česká televize, která vysílala živé vstupy na ČT sport. Gratulace také patří trenérovi Kamilu Lubojackému a do Jablunkova skupině 1běžeckýjablunkov.

• Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.