• Demo
  • Demo
  • Demo

MČR v přespolním běhu a dva bronzy

Napsal správce.

Letošní Mistrovství České republiky v přespolním běhu se konalo v Mladé Boleslavi za účasti našich jedenácti závodníků. Mistrovství bylo určeno pro kategorie žactva a dorostu. V parku Štěpánka trať tvořil kilometrový okruh vedený po louce, tvrdé stezce a bohužel i přes dva betonové mosty. Bohužel proto, že beton nebyl pokryt nijakým materiálem, po kterém by se dalo běžet v tretrách. Takže kdo bral tretry, rubal to i po betonu. Tvrdá lesní stezka také tretrám nesvědčila, proto naše výprava zvolila běžecké boty. Nicméně někteří borci z jiných klubů to v tretrách zkoušeli. Počasí bylo letos nádherné, slunečno kolem 15°C.
Startovní listina u některých kategorií čítala i přes sto běžců, start sedmdesáti byl výjimkou, většinou to bylo kolem stovky.
Nikodem Mitrenga se držel na čele startovního pole a bylo z toho nádherné osmé místo, další naši také skvěle bojovali a umísťovali se převážně v první polovině. Velkým úspěchem je zisk dvou bronzových medailí zásluhou Vojty Turka a Karolíny Sasynové. Dalo by se říct, že takticky běželi úplně stejně. Oba byli většinu závodu v čele a krásně roztáhli celý závod. Oba závody se běžely hodně rychle a oba také v závěru nestačili na dva soupeře před sebou. Je však třeba říct, že komentátoři vychválili tyto dva naše závodníky za skvěle rozběhnutý závod, zkrátka se o nás hodně mluvilo, naši se s tím nemazlili, a šli do toho hned od startu.
Děkujeme za skvělé výkony , reprezentaci a nádherné závody!!

K.J.

Naši:
Tereza Burová, Kateřina Mendreková, Vojta Turek, Dawid Folwarczny, Markéta Sikorová, Michaela Kluzová, František Szkatula, Nikodem Mitrenga, Karolína Sasynová, Marek Krišica, Andrzej Waclawik.                     

 

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 558 993 324