• Demo
  • Demo
  • Demo

zlatý hattrick z MČR juniorů a dorostenců

Napsal správce.

O víkendu jsme vyjeli do Prahy na jednu z nejdůležitějších akcí roku. Mistrovství ČR v atletice mládežníků do 19ti let. První den se i tak trochu podlé plánů dařilo skvěle. Vše začala Agnieszka Kiedroń v tyči a 6. Místem. Agnieszka se kvalifikovala ještě na 60m, kde skončila 10. Osobním rekordem 7,94 a na 200m kde bojovala o finále. První velká medaile, rovnou zlatá, přišla u Báji Sajdokové ve skoku vysokém. Zde ale rozhodovaly až poslední pokusy. Výšku 181, kterou Bára skočila na první pokus, zvládla její soupeřka Denisa Pešová až napodruhé. To zajistilo Báře titul. Zato František Buba to měl od začátku jednodušší. Ač to nebylo tak snadné, jak by se papírově mohlo zdát, bojoval Franta spíše s technikou a tím, jaký výkon bude mít zapsaný. A i když byly v jeho skocích rezervy, výkon 14,90 patří k jeho lepším a hlavně další zlato! V tento den měli své disciplíny i Tereza Marszalková, která v skrytu duše pomýšlela na lepší čas, ale tempo, které soupeřky nastavili, bylo nad její síly. 6. místo je ale v této konkurenci kvalitní výsledek. Také Filip Wojnar bojoval o co nejlepší umístění a postup do finále na 400m. Stačil by čas pod 50s. Filip v hale Otakara Jandery předvedl velmi kvalitní osobní rekord 50,21 a mezi 6 nejlepších tak nepostoupil. V příslibu je však kvalitní výkon na dráze opět atakující osobní rekord. Šestým členem prvního dne MČR byl Josef Csikán. V tyči se pokoušel o co nejlepší výsledek. Ač dokázal vyřešit problémy s technikou v rozcvičení, nedokázal Pepa zvládnout vyšší výšku, než bylo 368cm.

Ráno, druhý den po titulu z výšky, se rozlámaná Bára Sajdoková protáhla, a řekla si, že zkusí trojskok. Bára se dlouho držela n 4. místě, nakonec však výkonem 11,86 obsadila 5. Místo. Její kolegyně Klára Teofilová skočila 11,47 a jen o jedno místo nepostoupila k dalším pokusům do užšího finále. Nedělní den stupňoval a ke svým disciplínám nastoupili Patrik Vašíček ve výšce a Jakub Zawada v trojskoku. Patrik po vleklém zranění s kotníkem zvolil na rozběhu druhou stranu a odrazovou nohu. K přirovnání je to, jako kdyby člověk začal hrát tenis druhou rukou J. I přes to Patrik zvládl 185cm. Musel se však spokojit s 9. místem. Blízko medaili byl Jakub Zawada. V trojskoku se průběžně pohyboval na medailových pozicích a i přes skvělý osobní rekord 13.48m na medaili nedosáhl. 4. místo na MČR je ale vynikající výsledek. V trojskoku ochutnal atmosféru MČR nováček Daniel Brzuchanski. Jeho bojovnost a chuť byla cítit. Bohužel si přivodil zranění v kotníku a tak na svůj nominační výkon nedosáhl. Zkušenosti byly ale v tu chvíli nejcenější. Svůj běh na 200m měl také Filip Wojnar, do finále ale nepostoupil. 1500m byla poslední disciplína, kde měli třinečtí své ambice. Tereza Marszalková v juniorkách pokoušela svůj osobní rekord, leč neúspěšně. V dorostenkách ale vytvořila zlatou tečku na MČR Karolína Sasynová. S rolí favoritky se utkala bez jakéhokoliv zaváhání a způsobem start cíl proměnila vloženou energii ve zlato!! Vytvořila tak spolu s Bárou a Frantou TŘINECKÝ ZLATÝ HATTRICK!

Kloubouk dolů před všemi! Je úžasné mít kolem sebe tým, který se nefláká, táhne za jeden provaz a snaží se využít každou šanci na úspěch. Zažíváme úspěšné časy, které se možná zdají až samozřejmé. Každá repka medaile, spousta umístění do desítky. Je to ale jen výsledek něčí práce. Práce trenérů a závodníků. A kdykoliv bude jakýkoliv úspěch, budu ho slavit, protože vím, že není samozřejmý.

                     

 

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 558 993 324