• Demo
  • Demo

Sajdoková a Sasynová bojovaly o finále ME

Napsal správce.

V prvním prázdninovém týdnu 5. - 8. 7.  se konalo ME do 17let v Maďarském Gyoru. Na tuto vrcholnou akci se nominovaly i dvě třinecké závodnice. Bára Sajdoková a Karolína Sasynová nastoupily na svou kvalifikaci v pátek. Na startovní čáře nedala na sobě znát tíhu prvního velkého závodu Karolína Sasynová. V samotném závodě si Karolína držela přední příčky zajišťující postup do finále. Kája si vedla celou dobu velmi dobře a sebevědomě, bohužel přišla 500m před cílem drobná kolize, která zapříčinila pád, ze kterého se Kája již nestihla dostat do kontaktu s vedoucími závodnicemi. Do velkého finále se tak nepodívala.

Bára Sajdoková vstoupila do soutěže kvalifikace necelou hodinu po běhu Karolíny. Soutěž byla rozdělena na dva sektory a na každém se výška zvedala stejně. Bára zdolala 177cm na první pokus. V tu chvíli ale začala cítit problémy se zády a sama cítila, že pokud by musela rozhodovat další výška, bylo by to přes bolest. Naštěstí rozhodčí ukončil soutěž a poslal všech 13 závodnic do nedělního finále. Tam na rozdíl od kvalifikace byl výrazně vyšší základ 170cm. Bára se potýkala s dobrou formou, nicméně v rozběhu cítila lehké slabiny. Právě to rozhodlo, že Bára výšku 179cm nezdolala, ač všechny 3 pokusy byly velice nadějné. Bára tak s výškou 174cm obsadila hezké 7. místo.

Tato vrcholná akce v kategorii dorostenců a dorostenek neukáže, kdo z atletů se bude úspěšně účastnit diamantové ligy a mistrovství světa dospělých, nicméně má velkou důležitost, a to proto, že dává závodníkům možnost získat zkušenosti. Pocity na startu závodu tohoto měřítka posouvají sportovní sebevědomí závodníků a závodnic zase o úroveň výš. Ani jedna z děvčat nebyla na ME do počtu. Obě cítili, že mohou bojovat o přední příčky s kýmkoliv.

• Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.