• Demo
  • Demo
  • Demo

Aneta Chlebiková 6. na Mistrovství Evropy v krosu

Napsal správce.

Portugalský Lisabon hostil 26. Mistrovství Evropy v krosu mezi vybranými závodníky reprezentovali i třinečtí Aneta Chlebiková, Marek Chrascina a odchovanec René Sasyn. Nejlépe se předvedla Aneta Chlebiková, která, ač nepatřila mezi favoritky neztratila naději a postupem trati získávala stále lepší umístění. Nakonec z toho bylo skvělé 6. místo. Marek Chrascina skončil v poli 23. což taktéž skvělý výsledek a jen charakterizuje jeho formu. Rendy Sasyn si vyzkoušel trať juniorů a s 53. místem byl nejlepší s Čechů. Své síly mohl poměřit se slavným vítězem Jakobem Ingebrigtsenem. 

Nejlepší z české výpravy Aneta Chlebiková hodnotila své vystoupení takto:

Ráno před startem jsem se vůbec necítila dobře, jako by mi chybělo takové to předzávodní nalazení.
Trať byla náročná se střídavými výběhy a seběhy, kde nebylo čas na odpočinek. Možná právě tato členitost nehrála do karet mnoha soupeřkám, naopak mě sedla hodně. V průběhu závodu jsem nepociťovala žádnou krizi a dokázala jsem pořád stupňovat tempo. Takový průběh jsem ještě nikdy nezažila. Jakoby se poprvé forma dostavila v tu pravou chvíli.

Možná mě teď trochu mrzí ten 10ti sekundový odstup od medaile, což na takové těžké trati je poměrně málo a hraje zde roli více faktorů. Kdybych začala dříve stupňovat tempo, mohlo by mi v závěru úplně dojít a možná taky ne.

 Každopádně si myslím, že po loňské zkušenosti jsem si dobře rozvrhla síly a nemůžu být s výsledkem nespokojená, ale vždycky to může být ještě lepší. (Loni jsem byla 49.)

 

Anetě i trenérovi Vladimíru Černému celý oddíl gratuluje a je hrdý na tak skvělou závodnici!

                     

 

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • +420 558 993 324